Niedziela XXIV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę czcimy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, w czwartek św. Korneliusza i św. Cypriana, a w sobotę św. Stanisława Kostkę.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

4. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Diecezjalne Dożynki. Kolekta za tydzień będzie na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

5. Spotkania z rodzicami dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej będą w następujące dni: w poniedziałek o 18.45 IIIa, we wtorek o 18.45 III b, i w czwartek o 18.45 IIIc. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone do puszek ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Zamoyskiego, Radosnej, Alabastrowej i Ametystowej.

7. W sobotę 18 września o godz. 10.00 zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Katechezą Dobrego Pasterza.

8. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Jarmark Franciszkański, który odbędzie się 18 i 19 września w Opolu.

9. W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej zostaną rozdane Zeszyty Róż różańcowych oraz tajemnice dla wszystkich uczestników. Prosimy o udział w tej Mszy św. nie tylko Zelatorów Róż, ale i o liczny udział członków Bractwa Różańcowego. 

10. Do najbliższego wtorku, do g. 16.00., możemy składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i  AGD, itp.), na parkingu głównym, przy rzece. Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Pro Missio, na cele Kościoła na Wschodzie.  

image_print