Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i Gości. Cieszymy się z Waszej obecności na tym odpuście i życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo naszej niezawodnej Patronki św. Anny. Zapraszamy na nieszpory o 17.00, także na tradycyjny Koncert dla św. Anny o 17.45. Zapowiada się ciekawa muzyka: na gitarze Krzysztof Piasecki a na saksofonie Jacek Hornik.

2. Jutro Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę św. o 9.30. Wieczorem o 18.00 tutaj różaniec za zmarłych polecanych w zaleckach odpustowych, a po Mszy św. nabożeństwo na cmentarzu i procesja do kościoła parafialnego.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Annę, we wtorek św. Joachima, w czwartek św. Martę, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

4. We wtorek od 8.00 odwiedziny chorych zgłoszonych.

5. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie osób poszkodowanych przez powodzie. Za tydzień odpust w Popielowie. W przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami.

6. Chrzest św. przyjęła Gaja Gruntkowska. Niech Bóg błogosławi.

7. Dziękujemy wszystkim za przybycie na odpust, wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem i bliźnimi, za przyjętą Komunię Świętą i za złożone ofiary. Serdeczne podziękowanie kaznodziei odpustowemu ks. prałatowi Jerzemu Dzierżanowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego odpustu. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim! Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego i za dary dla plebanii. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Dąbrowy, Liściastej i Szafranowej.

8. Do wieczności odeszli: śp. Marek Mikulla, l. 56 i śp. Manfred Wróbel, l. 64. RIP.

image_print