Niedziela XVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. W tym tygodniu wspominamy. : we wt. bł. Czesława, w czw. św. Marię Magdalenę, w pt. św. Brygidę, a w sb św. Kingę.

3. W pon. o 7.00 Msza św. w int. śp. ks. Radcy Henryka Mainki w kolejną rocznicę śmierci, długoletniego proboszcza naszej parafii.

4. W środę o 14.00 (można też wcześniej) prosimy parafian z Krzanowic do sprzątania cmentarza przed odpustem. Zabierzmy ze sobą podstawowe narzędzia. Uporządkujmy ścieżki cmentarne a także groby, zwłaszcza te zaniedbane i opuszczone.

5. W czwartek o 14.00 prosimy panie, nie tylko z Wróblina, do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. 

6. W piątek po Mszy wieczornej, o 18.00 poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary będą na Misje (1gr/1km).

7. W sobotę wieczorem, o 18.00, zaczynamy uroczystości odpustowe procesją teoforyczną z kościoła parafialnego do św. Anny, gdzie o 18.30 zostaną odprawione uroczyste nieszpory, a następnie Msza święta w int. babć i dziadków.

8. W niedzielę odpust ku czci św. Anny. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Prałat Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Zapraszamy na nasz odpust wszystkich Parafian oraz Gości, siostry Jadwiżanki, orkiestrę, LSO, Marianki, sztandary, panów do baldachimu i do zbierania kolekty. Skorzystajmy też z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie: przed każdą Mszą św., w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym, i od 18.30 u św. Anny.

9. W niedzielę odpustową o 17.45 zapraszamy na Koncert muzyczny dla św. Anny.

10. We wtorek po odpuście (27 lipca) od 8.00 odwiedziny chorych, na wyraźne życzenie zainteresowanych osób. Zapisy do piątku w zakrystii.

11. Chrzest świętyprzyjęli: Michał Jendryasek, Wojciech Stotko i Rafał Chamot. Niech Bóg błogosławi rodzicom w ich wspólnej drodze wiary.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 19.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Brzozowej od nr. 1 do 27.

13. Dla kościoła św. Anny zakupiliśmy piękną figurkę św. Jadwigi Śląskiej. Niech ta wielka święta patronuje również naszej ziemi i naszym rodzinom. Koszt 3 500 zł. Został również odnowiony ornat ku czci św. Józefa. W każdą środę rano będzie odprawiana Msza wotywna ku czci św. Józefa.

14. Zwracamy się z gorącą prośbą do ojców i matek, a także do młodszych babć i dziadków, o podjęcie się niesienia figur Matki Boskiej Fatimskiej i św. Anny, w sobotę w procesji teoforycznej, a potem, w niedzielę, podczas sumy odpustowej. Prosimy zapisywać się w zakrystii już od dzisiaj, na sobotę lub na niedzielę. Zaproszenie to dotyczy również osób młodych. To wielki zaszczyt, a także okazja do wynagrodzenia Panu Bogu, Matce Najświętszej i św. Annie. 

15. Do wieczności odeszli: śp. Arkadiusz Idziorek, l. 55 i śp. Adelajda Symala, l. 81. RIP.      

image_print