Niedziela XV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawenturę, a w piątek NMP z Gory Karmel.

3. Od piątku rozpoczniemy nowennę do św. Anny przed naszym odpustem.

4. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zalecki odpustowe. Odpust jest darem Bożego Miłosierdzia dla żyjących uczestników, wypraszając potrzebne łaski dla siebie, dla naszych gości, ale również dla tych, którzy już od nas odeszli do wieczności, zwłaszcza w ostatnim czasie. W intencji zalecanych zostanie odprawiona Msza św. podczas Odpustu, a także różaniec, połączony z nabożeństwem za zmarłych na cmentarzu. Na tych karteczkach zamieszczona jest modlitwa za zmarłych. Gdy wypiszemy ich imiona i nazwiska na kartkach, odmówmy tę modlitwę.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Podleśnej od nr. 3 do końca.

6. W najbliższą sobotę o 10.00 spotkanie Marianek, na to spotkanie niech także przyjdą dziewczynki, które pragną wstąpić do grona Marianek.

image_print