Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15:00.

2. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP. O 18:00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek jest Dzień Dziecka. Od wtorku przez cały czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W środę Msza św. szkolna o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, nasz parafialny odpust. Tradycyjnej procesji ulicami nie będzie. Msze św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego, bez nieszporów. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 9:30. Podczas sumy będzie procesja na placu kościelnym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów Panu Jezusowi oraz panów do baldachimu. Szczególnie na tę Mszę św. zapraszamy dzieci komunijne i uczniów klas IV, którzy obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Mogą być w strojach. Nie przewidujemy wspólnego siedzenia w pierwszych ławeczkach, niech będą w towarzystwie swoich rodziców. Wieczorem od 19:30 do 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy uwielbiać i dziękować za tajemnicę obecności Pana Jezusa pośród nas pod postacią Chleba Eucharystycznego oraz prosić o dary Ducha Świętego i moc wiary w sercach młodego pokolenia, a także błagać o ustanie pandemii. 

Zachęcamy do udekorowania naszych domów na chwałę Chrystusa eucharystycznego. Niech to będzie żywy znak naszej osobistej i rodzinnej więzi z Panem Jezusem, tęsknoty za Nim. 

7. W Boże Ciało, w przyszłą sobotę i niedzielę o g. 13.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla kolejnych grup.

Spowiedź dla grupy z Bożego Ciała (03.06) – w środę 02.06 po Mszy szkolnej.

II próba dla dzieci, które pójdą do I Komunii w Boże Ciało, tj. 03.06 oraz 05.06 i 06.06 odbędzie się we wtorek 01.06 o 17.00. III próba dla ostatnich dwóch grup (05.06 i 06.06) odbędzie się w piątek o 16.00. Po próbie spowiedź dla tych dzieci. 

8. Na piątkową wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież i czcicieli NSPJ. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty. Również w piątek od 8.00 odwiedziny chorych, na wyraźne życzenie zainteresowanych osób. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie pod numerem 77 469 12 18.

9. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.

10. W niedzielę czcimy św. Norberta – Biskupa, patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na sumę odpustową o 9:30 i uroczyste Nieszpory o 15:00. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu, a po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy od nr 54 do końca i z ul. Osadniczej.

12. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu ku czci św. Jana Nepomucena, a rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dekorację kościoła i pomoc w sprzątaniu kościoła.

13. Kaznodzieją odpustowym w Boże Ciało będzie ks. Prałat Antoni Komor. 

14. Do wieczności odszedł śp. Piotr Leja, l. 71. RIP

image_print