Niedziela II Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00. Wyjątkowo w środę także o 17.00 Msza szkolna w int. dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. 

3. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, a w czwartek św. Agnieszkę.

4. W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych babciach i dziadkach.

5. W sobotę w naszej parafii przypada adoracja wynagradzająca za zbezczeszczenie naszej świątyni i Najświętszego Sakramentu.

Porządek adoracji:

8:00 Msza święta

8:45 Czarnowąsy

10:00 Borki i Krzanowice

11:00 Wróblin

12:00 Siostry Jadwiżanki

13:00 zakończenie adoracji.

Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tej adoracji, także dzieci i młodzież. Musimy bardziej przybliżyć się do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie aby prosić Go o zmiłowanie z powodu grzechów dawnych i tych nowych względem Eucharystii. 

6. Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych z powodu trzęsienia ziemi. W związku z tym za tydzień, przed kościołem, będzie zbiórka na cele poszkodowanych. 

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za składane ofiary kolędowe zarówno w kościele podczas Mszy świętej, jak i na konto parafialne. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 17:00 do sprzątania prosimy parafian Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 139 do 155.

8. Do wieczności odeszły: śp. Anna Szendzielorz, l. 80 i śp. Jadwiga Moczko, l. 84. RIP.

image_print