IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15:00, podczas których będzie okazja do sakramentu pokuty.

2. Roraty dla dzieci i młodzieży od pon. do śr. o 17:00, a dla dorosłych w pon. i śr. o 7:00.

3. Okazja do świątecznej spowiedzi: dzisiaj podczas nieszporów, od poniedziałku do środy od 6:30 do 7:30 i od 16:30 do 18:00 oraz w czwartek tylko rano od 7:00 do 9:00.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna sprawowana będzie o 8:00. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, które będą pełne miłości, w imię Boże. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16:00. O 22:00 pasterka u św. Anny. Pasterka główna o 24:00. Kolekta z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

5. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę bez Mszy o 7:00. O 15:00 świąteczne nieszpory z kolędami.

6. W sobotę Drugi Dzień Świąt – Wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny w Opolu.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny, a także wspominamy św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Po Mszach poświęcenie wina.

8. Świąteczne odwiedziny chorych, na wyraźne życzenie zainteresowanych osób, będą we wtorek od g. 8.00. Zapisy w zakrystii i u p. Henryka Galusa.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w środę o 18:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności od nru 87 do 107. Dziękujemy również za przygotowanie i przywiezienie choinek do kościoła parafialnego i św. Anny.

10 W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną oraz zaleceniem księdza biskupa w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. W intencji wszystkich parafian zostaną odprawione Msze św. kolędowe tradycyjnie w Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia): 7:00 Borki, 8.15 Krzanowice, 9.00 Wróblin, 9.30 Czarnowąsy. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów utrzymania parafii i prac prowadzonych w naszym kościele i w kościele św. Anny, także na cmentarzu. Ofiary będzie można składać podczas Mszy św. w kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za wpłaty na parafialne konto bankowe.

11. Do wieczności odeszli śp. Maria i Gerard Pluskwik. RIP. W miniony piątek zmarł ks. Krzysztof Pagór (70 l.) proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kątach Opolskich, a kiedyś kapelan w klasztorze naszych sióstr Jadwiżanek. Wiele udzielał się w naszej parafii. Jego pogrzeb odbędzie się w Kątach Opolskich; eksportacja jutro (poniedziałek) o g. 16.00, pogrzeb we wtorek o g. 11.00. RIP.

image_print