III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Gaudete. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku o 17:00, a w sobotę o 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież na Roraty według następującego porządku:

– poniedziałek – dzieci najmłodsze

– wtorek – klasy pierwsze i drugie

– środa – klasy trzecie /komunijne/

– czwartek – klasy IV-VII

– piątek – młodzież

– sobota – dzieci najmłodsze

Udział w Roratach zależy od zgody rodziców. Roraty dla dorosłych w poniedziałek, środę i piątek o 7:00, a w sobotę o 8:00.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone do puszek ofiary na Kościół na Wschodzie. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 121 do 137.

5. Polecamy świece Caritas w cenie 5 zł oraz opłatki (paczka to 3 duże i 2 małe opłatki).

6. Z okazji 150. rocznicy ustanowienia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego, papież Franciszek opublikował List apostolski „Patris corde” i ogłosił Rok 2021 Rokiem Świętego Józefa. Publikacji Listu apostolskiego „Patris corde” towarzyszy Dekret Penitencjarii Apostolskiej łączący „Rok Świętego Józefa” ogłoszony przez Papieża z darem specjalnych odpustów. Szczególne wskazania dotyczą dni tradycyjnie poświęconych pamięci Oblubieńca Maryi, takich jak 19 marca i 1 maja, oraz osób chorych i starszych „w aktualnym kontekście zagrożenia zdrowia”. W naszym Liście zamieszczamy piękną modlitwę do Św. Józefa, do odmawiania której serdecznie wszystkich zachęcamy. Św. Józef jest naszym wypróbowanym Orędownikiem u Boga.

image_print