Niedziela Misyjna

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 15:00. Różaniec w tygodniu od poniedziałku do soboty o 17:30, z wyjątkiem piątku o 18:30.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego, a w czwartek św. Jana Pawła II.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. z różańcem dla młodzieży o 18:00

4. Sakrament Chrztu św. przyjęła Alicja Golanowska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

5. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druczki wypominkowe za zmarłych, z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ofiarujmy naszym bliskim zmarłym dar naszej modlitewnej pamięci. Zwłaszcza teraz, w dobie potęgującej się niepewności i nowych obostrzeń, zastanówmy się czy nie lepiej przeżyć te ważne dni bardziej duchowo, ofiarując za naszych zmarłych modlitwę, czy Mszę świętą. 

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na misje i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności od nr 71 do 85.

7. W minionym tygodniu udało nam się wymienić wszystkie kaloryfery (8 szt.) na zapleczu kościoła. Stare były już nieszczelne, bez zaworów. Być może uda nam się przygotować dwie wygodne salki spotkań (katechetyczne), bo nam takich brakuje. Dziękujemy wykonawcom za sprawne i fachowe wykonanie tych ważnych prac, oraz za posprzątanie pomieszczeń po remoncie.

8. W ubiegłą środę 43 młodych z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękujemy rodzicom i świadkom. Przeżyliśmy podniosłą uroczystość. Wspierajmy młodych naszą modlitwą i dobrym słowem. Życzymy im, by odnaleźli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o metodzie pracy wychowawczej wg Marii Montessori, którą u nas realizuje Pani katechetka na sobotnich spotkaniach w ramach Katechezy Dobrego Pasterza. Nadal gorąco zachęcamy Rodziców do zapisywania dzieci na te piękne zajęcia.

10. Do wieczności odeszła śp. Siostra Maria Zdzisława Podgórska, l. 88. RIP

image_print