Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli dziękujemy za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Borek za przygotowanie dożynek i dekoracji. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 15:00

2. W poniedziałek wspominamy św. Faustynę Kowalską, a w środę czcimy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Październik to miesiąc różańcowy. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17:30, z wyjątkiem piątku o 18:30. Zachęcamy do odmawiania tej jakże skutecznej modlitwy; czyńmy to w naszych domach, w ramach wspólnej modlitwy rodzinnej, zapraszamy też do kościoła na różaniec. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej Różańcowej błagajmy Boga aby ocalił nas od pandemii i jej skutków. W Borkach różaniec o 18.00.

 3. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17:00. Po Mszy (o 17:45) spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone różańce.

4. W piątek Msza św. z różańcem dla młodzieży o 18:00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

6. Sakrament chrztu św. przyjął Julian Staś. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wiankowej, Mikołaja i Śluzy.

8. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w środę 14 października o 18:00 w kościele parafialnym w Dobrzeniu Wielkim. Próba generalna przed bierzmowaniem odbędzie się 9 października w piątek o 19:00 w kościele parafialnym w Dobrzeniu Wielkim. Ostatnie spotkania przed bierzmowaniem w naszej parafii odbędą się 6 października (wtorek, g. 18.00) i 8 października (czwartek, g. 18:00 – okazja do spowiedzi świętej dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich), w kościele parafialnym w Czarnowąsach.

9. Do wieczności odszedł śp. Henryk Czirnia, l. 78. RiP.

image_print