Niedziela XXVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Wacława, we wt. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w śr. św. Hieronima, w czw. św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w pt. św. Aniołów Stróżów, a w niedz. św. Franciszka z Asyżu.

2. Od poniedziałku Msze św. wieczorne sprawowane będą o 17:00, z wyjątkiem piątku i soboty (18.00).

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00. 

4. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej, a w sobotę przed Mszą o 17:30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 18:00 Msza św. z różańcem dla czcicieli NSPJ i młodzieży. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.

6. W przyszłą niedzielę Dożynki – dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznych dożynek są parafianie z Borek. Suma dożynkowa o 9:30. Procesja od krzyża przy piekarni. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Michalina Jagiełło. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Bławatków.

9. Zelatorów róż różańcowych: 4-św. Jadwigi, 11-św. Rocha i 39-św. Moniki prosimy o odebranie w zakrystii zeszytów.

10. Przyjmowane są już zapisy intencji mszalnych na przyszły rok. W celu zachowania niezbędnych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią, intencje mszalne można zamawiać telefonicznie u pana kościelnego pod numerem 77 469 12 18, albo przez podanie do zakrystii kartki z intencją mszalną, proponowaną datą odprawienia Mszy św. oraz podanie swojego numeru telefonu. Po sprawdzeniu czy żądany termin jest wolny, zainteresowane osoby zostaną o tym poinformowane. Są jeszcze wolne intencje w tym roku w listopadzie i grudniu.

11. Do wieczności odeszła śp. Anna Walerus, l.86. RIP.

12. Wieczorny różaniec: Pon. – MB Matki Kościoła /B. Frasek /, Wt. – MB Fatimskiej /A. Gondro/, Śr. – MB Królowej Aniołów /U.Czok/ i Niepokalanego Poczęcia NMP /O. Hanusik/. 

image_print