Niedziela XXIV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii rozpoczynają się Misje Święte. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17:30, z procesją do kościoła św. Anny.

2. W liturgii tego tygodnia w pon. przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wt. wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, w śr. św. Korneliusza i Cypriana, a w pt. – św. Stanisława Kostkę.

3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze święte z nauką misyjną o 8:00 lub 18:00 oraz na Apel Maryjny o 20:30 z wyjątkiem piątku. W piątek o 15:00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej do 19:00. O 19:00 Msza święta z nauką misyjną dla młodych, a o 20:30 Droga Krzyżowa w intencji chorych. Okazja do sakramentu pokuty będzie również codziennie przed każdą Mszą świętą. W sobotę po Mszach odnowienie ślubów małżeńskich, a o 11:00 spowiedź święta dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą.

4. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o 13:00 w intencji dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, połączona z rozdaniem pamiątkowych obrazków. Niech dzieci przyjdą na tę uroczystą Mszę św. w strojach komunijnych. Dzieci ze swymi rodzicami niech zajmą miejsca po obu stronach kościoła, zaczynając od  ławeczek. Po prawej stronie obecna klasa IVa, po lewej obecna klasa IVb. O 15:00 odbędzie się nabożeństwo na zakończenie Misji Świętych z poświęceniem krzyża Misyjnego. Kolekta w niedzielę będzie przeznaczona na cele Zakonu Ojców Redemptorystów. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Diecezjalne Dożynki.

5. Sakrament chrztu św. przyjęli: Fabian Koziol i Emilia Hadryś. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

6. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy również za wpłaty na nasze konto parafialne. Być może, w zależności od pogody, uda nam się jeszcze w tym roku wykonać prace impregnacyjne dachu kościoła św. Anny (malowanie i uzupełnienie brakującego gontu). Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W czwartek o 9:30 do sprzątania prosimy matki dzieci pierwszokomunijnych, które dysponują wolnym czasem. Chcielibyśmy także umyć okna od strony południowej oraz posprzątać górne salki. Liczymy także na pomoc innych pań, które dysponują czasem. Bardzo prosimy.

7. Wieczorny różaniec: Pon. – św. Judy /T. Waindok/, Wt. – św. Anny /T. Matyszok/, Śr. – św. Faustyny /M. Przywara/, Czw. – św. Ojca Pio /K. Rippel/, Pt. – Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/

image_print