Uroczystość odpustowa

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i przybyłych Gości. Zapraszamy na nieszpory o 17:00.

2. Jutro w naszej parafii Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę o 9:30. Wieczorem o 18:00 u św. Anny różaniec za zmarłych, Msza święta za zmarłych polecanych w zaleckach odpustowych, a po Mszy świętej nabożeństwo na cmentarzu i procesja do kościoła parafialnego.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Joachima, w śr. św. Martę , w pt. św. Ignacego z Loyoli, a w sob. św. Alfonsa Liguoriego.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Przed Mszą poranną zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień odpust w Popielowie. W przyszłą niedzielę możemy również zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.

6. Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz odpust, za wspólną modlitwę, za pojednanie z Bogiem, przyjętą Komunię Świętą i za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu o. Mirosławowi Lipowiczowi za wygłoszone Słowo Boże. Parafianom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy odpustowej. Wszystkim za włożony wysiłek w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy strażakom za usunięcie skutków wichury na cmentarzu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności od nru 19 do 24a i z ul. Strażaków.

7. Sakrament chrztu przyjęła Paulina Kornek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Wieczorny różaniec: Wt. – MB Fatimskiej /A. Gondro/, Śr./16:30/ – MB z Lourdes /H. Pawleta/, Śr./17:30/ – św. o. Pio /K. Rippel/, Czw. – MB Częstochowskiej /Monika Kokot/, Pt. – MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/.

9. Do wieczności odszedł śp. Herman Marszolek, l.82. RIP.

image_print