Niedziela XVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. U nas nieszporów nie będzie.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. Bł. Czesława, w śr. Marię Magdalenę, w czw. Św. Brygidę, w pt. Św. Kingę, a w sb. Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa. 

3. W środę o 14.00 prosimy parafian z Wróblina do uporządkowania cmentarza przed odpustem. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia. Możemy też przyjść już wcześniej, w godzinach przedpołudniowych. Uporządkujmy groby bliskich, także groby sąsiadujące, jeśli są zaniedbane i opuszczone.

4. W czwartek o 14.00 prosimy panie, nie tylko z Wróblina, do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej.

5. W piątek od 8.00 przed odpustowe odwiedziny chorych. Kapłani odwiedzą tylko te osoby, które do czwartku zostaną zgłoszone w zakrystii. Również w piątek po Mszy wieczornej o 18.00 poświecenie pojazdów. Złożone ofiary będą na misje.

6. W sobotę o 18.00 wyruszy procesja teoforyczna z kościoła parafialnego do św. Anny, gdzie o 18.30 odprawione zostaną nieszpory odpustowe i Msza św. w int. babć i dziadków. 

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Mirosław Lipowicz, redemptorysta. Serdecznie zapraszamy na nasz odpust wszystkich Parafian oraz Gości, siostry Jadwiżanki, orkiestrę, LSO, Marianki, sztandary, panów do baldachimu i do zbierania kolekty. Skorzystajmy z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej będzie przed każdą Mszą św., a w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym i od 18.00 w kościele św. Anny. We wtorek o 17.00 na wspólne spotkanie przed odpustem zapraszamy Marianki.    

8. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 19.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Krzanowic z ul. Ciepłej i Sympatycznej. Dziękujemy za prace wykonywane na chórze (malowanie ławek) i na cmentarzu (wykonanie nowej osłony śmietnika). 

9. Wieczorny różaniec: Pon. Płomienia Miłości Niepokalanego Serca NMP, /R. Baron/Wt. Bł. Czesława /P. Cebulla/, Śr. św. Anny /T. Matyszok/, czw. św. Elżbiety /M. Knietsch/, pt. Narodzenie NMP /E. Świerc/.

10. W ostatnim czasie Opolska Policja odnotowała wzmożoną aktywność przestępców dokonujących oszustwa na osobach starszych, w celu wyłudzenia pieniędzy.Za naszym pośrednictwem Policja apeluje o czujność i rozwagę. Jednocześnie apelujemy do osób młodych o skuteczne informowanie i przestrzeganie rodziców i dziadków, że są osoby, które podstępnie mogą wykorzystać ich życzliwość i łatwowierność. Bardziej szczegółowe informacje w gablotce na plakacie i w specjalnym komunikacie. 

image_print