Niedziela XV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę św. Bonawenturę, a w czwartek NMP z Góry Karmel. Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7.00.

3. Od piątku rozpoczniemy nowennę do św. Anny przed naszym odpustem.

4. Sakrament chrztu przyjęła Mia Zappe. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

5. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zalecki odpustowe. Odpust jest darem Bożego Miłosierdzia dla żyjących uczestników; wypraszamy potrzebne łaski dla siebie, dla naszych gości, ale również dla tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. W intencji zalecanych zostanie odprawiona Msza św. podczas odpustu, a także różaniec połączony z procesją na cmentarzu. 

6. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Kontynuujemy malowanie ławeczek i podłogi na chórze. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gminnej. Serdeczne dzięki dla panów, którzy wykonali wielką prace na cmentarzu parafialnym. Prosimy, by przy okazji troski o groby swoich bliskich pomyśleć również o najbliższych grobach, wokół których czasami rosną wysokie chwasty, a nam to już nie przeszkadza. Zbierajmy przy tym uczynki miłosierdzia wobec zmarłych.

7. Za tydzień chcemy jeszcze raz wesprzeć dzieło dotyczące Laury Biel ? naszej Parafianki, mieszkanki Czarnowąsów. Do końca miesiąca lipca Rodzice Laury muszą wpłacić pieniądze na operację serduszka, ratującą życie dziecka. Tym razem zbiórka będzie odbywać się przed kościołem, po Mszach świętych. Potrzebna jest pomoc z każdego możliwego źródła. Brakuje jeszcze ostatnia część kwoty. Dziękujemy za każdy odruch serca. 

8. Wieczorny różaniec: pt. MB Pocieszenia (G. Kinder).

9. W sobotę po Mszy świętej porannej spotkanie zelatorów Róż Różańcowych połączone z rozdaniem Zeszytów i Tajemnic.

10. Do wieczności odeszła Maria Klemens, l. 84. RIP.

image_print