Niedziela XI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane serce Najświętszej Maryi Panny.

3. Środowe Msze święte popołudniowe do końca sierpnia sprawowane będą o 18:00.

4. W sobotę o 10:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej. Również w przyszłą niedzielę w Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Za tydzień zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

6. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Czarnowąskiej i Przyjaznej. W minionym tygodniu udało się wykonać prace stolarskie na chórze, teraz trzeba tam pomalować ławeczki i podłogę. Bardzo dziękujemy Parafianom z Borek za wykonanie pięknych symboli eucharystycznych na placu przykościelnym na Boże Ciało. Dziękujemy też za udział w uroczystościach odpustowych Bożego Ciała i za dekorację kościoła rodzicom dzieci komunijnych. 

7. Do wieczności odszedł śp. Ryszard Gołębiowski, l.74. RIP.

8. Wieczorny różaniec: Pon.- Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/, Wt. – św. Józefa /E. Lekner/, Wt. /św. Anna/ – św. M. Kolbe /J. Waldyra/, Śr. – MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/, Cz. – św. Kamila /E. Zdzuj/, Pt. – MB Matki Kościoła /B. Frasek/.

image_print