Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 17:00 w kościele parafialnym i o 18:30 u św. Anny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. W czwartek przypada również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych kapłanów.

4. W sobotę czcimy św. Norberta ? biskupa, patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o 8:00 i na adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. Porządek adoracji: 9:00 Czarnowąsy, 10:00 Wróblin, 11:00 Borki i Krzanowice, 12:00 siostry Jadwiżanki, o 13:00 zakończenie adoracji.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

6. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii do skarbonki i na nasze konto parafialne. Bóg zapłać! Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 19:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Krzanowickiej od nru 32 do 54.

7. Wieczorny różaniec: pon./16:30/ – MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, pon./18:00/ – św. Moniki /K. Niestrój/, śr. – św. o. Pio /K. Rippel/, czw. – MB Nieustającej Pomocy /G. Czok/, pt. – św. Jadwigi /E. Fila/

8. Do wieczności odeszła śp. Stanisława Firlejczyk, l. 88. RIP

9. Już dzisiaj informujemy, że w tym roku nie będzie procesji Bożego Ciała. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Procesja na placu kościelnym odbędzie się podczas sumy odpustowej o 9.30. Wtedy dzieci mogą Panu Jezusowi sypać kwiatki. Zamiast ołtarzy pięknie udekorujemy nasze domy na chwałę Chrystusa Eucharystycznego.

10. Cieszymy się, bo Ksiądz Biskup wydał pozwolenie na uroczystości pierwszokomunijne. Zainteresowani rodzice zostali już powiadomieni o terminach tych uroczystości w naszej parafii (najbliższe soboty i niedziele, włącznie z Bożym Ciałem). Dzieci komunijne polecamy modlitwie Parafian a zwłaszcza modlitwie chorych.

Konto bankowe: Parafia Bożego Ciała i św. Norberta, Plac Klasztorny 3, 45-920 Opole/Czarnowąsy. Bank Pekao SA O/Opole, Wolności 3.
35 1240 1633 1111 0010 0741 1503
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać !

image_print