Niedziela VI Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15:00. W tym tygodniu majówki będą po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po rannej.

2. Od poniedziałku Msze św. poranne sprawowane będą o 7:00. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem o urodzaje o 7:00. We wtorek także o 17.00, zwłaszcza rodziny i działkowiczów. Nie będzie zwyczajowych procesji, za to drogę do kościoła potraktujmy jak osobistą procesję na modlitwę w tej tak ważnej dla nas sprawie, jaką są dobre urodzaje i Boży dar odpowiedniej pogody. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej modlitwie, nie tylko rolników!  

3. W czwartek czcimy św. Jana Nepomucena. W związku z niemożnością przeżycia uroczystości odpustowych w Borkach, zapraszamy w czwartek o 18:00 do kościoła parafialnego na Mszę św. w int. żyjących i ++ Parafian z Borek.

4. Od piątku odmawiać będziemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta za tydzień będzie jałmużną postną z całego roku.

6. Sakrament chrztu przyjął Michał Waldyra. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii do skarbonki i na nasze konto parafialne. Bóg zapłać! Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Krzanowickiej od nru 2 do 15.

8. Informujemy, że według nowych regulacji w kościele parafialnym może jednocześnie przebywać 70 osób, zaś w kościele św. Anny 25 osób. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele. 

9. Do wieczności odeszła śp. Władysława Hryniewicz, l. 86. RIP

Konto bankowe: Parafia Bożego Ciała i św. Norberta, Plac Klasztorny 3, 45-920 Opole/Czarnowąsy. Bank Pekao SA O/Opole, Wolności 3.
35 1240 1633 1111 0010 0741 1503

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

image_print