III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zadbajmy o to, by Pismo Święte znalazło się na widocznym miejscu. Przeczytajmy codziennie jeden rozdział ?na chybił trafił? i próbujmy rozeznać, co Pan Bóg nam chce powiedzieć. Niech Słowo Boże będzie dla nas pożywnym chlebem w tych dniach. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek czcimy również św. Józefa ? Rzemieślnika. Po Mszy św. o 18:00 nabożeństwo majowe. Odwiedziny chorych będą w terminie późniejszym. Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Choć przecież nie ma obowiązku jedzenia mięsa codziennie. W dobie śpiewania Suplikacji zachowanie postu niech będzie znakiem naszej wrażliwej miłości do Pana Jezusa ukrzyżowanego. 

3. We wtorek i w piątek o 17.00 odprawimy specjalne Msze święte w int. Rodzin i wszystkich Parafian o dar wytrwania w wierze w tym trudnym czasie. Zapraszamy, gorąco zachęcamy… Nie bójmy się opuszczania swoich domów, by być razem tu w kościele i realnie, żarliwie się modlić.  

4. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, która została przeniesiona z niedzieli 3 maja. Po Mszy porannej nabożeństwo majowe.

5. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

6. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii do skarbonki i na nasze konto parafialne. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Siemiradzkiego i Podkowińskiego.

Konto bankowe: Parafia Bożego Ciała i św. Norberta,
Plac Klasztorny 3, 45-920 Opole/Czarnowąsy.
Bank Pekao SA O/Opole, Wolności 3.
35 1240 1633 1111 0010 0741 1503

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

image_print