Wielki Tydzień

1. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msze święte poranne odprawiane będą o 8.00. 

Dzisiaj, zamiast tradycyjnych ogłoszeń duszpasterskich podajemy najważniejsze wyjątki zawarte w Dekretach Księdza Biskupa Andrzeja, dotyczące Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy (całość jest do wglądu na naszej stronie internetowej, a także diecezji opolskiej).

2. Do Wielkiej Środy włącznie w liturgii, poza celebransem i usługującymi, może brać udział nie więcej niż pięciu wiernych.

3. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do obrzędów Wigilii Paschalnej włącznie czynności liturgiczne należy sprawować bez udziału ludu. Poza celebransem może w nich uczestniczyć nie więcej niż pięciu usługujących, którzy mają być pełnoletni. W czasie obrzędów kościół powinien pozostawać zamknięty.

4. W dniach Triduum Paschalnego spowiedź możliwa jest jedynie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

Zachęcamy parafian do Aktu żalu doskonałego.Treść tego Aktu znajduje się na ostatniej stronie Listu, także na stronie internetowej parafii, także diecezji opolskiej. Są też wyłożone w gablotce, w przedsionku kościoła. Przeżycie tego Żalu w ciszy, poprzedzone żarliwą modlitwą do Ducha Świętego, na pewno przyniesie naszej duszy pokój i doświadczenie Bożego miłosierdzia. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, poprowadzi nas taką drogą pokuty do szeroko dla nas otwartego Serca Pana Jezusa. Warto też pomyśleć o naszym wcześniejszym korzystaniu z sakramentu pokuty.

5. Nasz kościół cały dzień jest otwarty. Serdeczne podziękowanie dla tych osób, które w ciągu minionego tygodnia z tej możliwości korzystały i odwiedzały Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Pan Jezus wciąż żyje i jest obecny pośród nas. Możemy nawiedzać kościół również w Wielkim Tygodniu, z wyjątkiem pór obrzędów liturgicznych, wymienionych wyżej. 

6. W Wielką Sobotę adoracja w Bożym Grobie jest przewidziana od g. 7.00 do 17.00. Z powodu obostrzeń wg których w kościele może przebywać nie więcej niż 5 osób jednocześnie, przygotowaliśmy listę, na którą można się wpisywać, by uniknąć komplikacji. Lista znajduje się przy wejściu do kościoła. 

7. Wraz z Księdzem Biskupem gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do wytężonej modlitwy osobistej, w rodzinie, także do duchowego uczestnictwa w liturgii Wielkich Dni poprzez liczne transmisje radiowe i telewizyjne oraz trud przeżycia osobistego Aktu żalu doskonałego, który Kościół teraz nam ofiaruje. Polecamy również do częstego odmawiania Aktu zawierzenia, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogody ducha w tym trudnym czasie. Nie traćmy ducha; niech modlitwa podtrzymuje nas w dobrej nadziei. Bądźmy dobrzy dla siebie; niech naszą jałmużną wielkopostną będzie dar dobrego słowa i wzajemna wyrozumiałość teraz, kiedy jesteśmy ?skazani? na bycie z sobą i na dar wzajemnej miłości. My, Wasi Duszpasterze, codziennie za Was się modlimy o dar wytrwałości i owocnej Paschy czyli przejścia przez ten trudny czas próby. Pokornie też błagamy o Waszą modlitwę za nas? Bóg zapłać za napływające ciepłe słowa otuchy i pamięci. Pozdrawiamy Wasze Rodziny, a szczególnie dzieci i osoby chore. Jezu, ufam Tobie.   

image_print