III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

3. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00.

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. będą o 8.00 i o 17.00. W tym dniu zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 17:00, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do 18:30, różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy o Boże zmiłowanie nad nami. Zachęcamy wszystkich Parafian, którzy nie wezmą udziału w Czuwaniu o wspólnotę modlitwy w ich domach. Codziennie łączmy się w modlitwie różańcowej o godz. 20.00. Zapalmy gromnicę (świecę) i odmówmy wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Litanię Loretańską oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na ostatniej stronie Listu znajdziemy propozycję wspólnej modlitwy w rodzinie. W tym zalewie informacji, komunikatów i statystyk uczmy się poszukiwać Bożej woli i głębszego sensu zdarzeń, w których uczestniczymy, które przeżywamy. Wspierajmy modlitwą lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy w tym czasie muszą podejmować trudne decyzje. 

5. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę św. i Drogę Krzyżową o 18:00 zapraszamy młodzież i wszystkich parafian. 

6. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

7. Sakrament chrztu przyjęła Pola Mazur. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. Ofiarę na cele naszej świątyni będziemy dzisiaj mogli złożyć wychodząc z kościoła (z powodów bezpieczeństwa). Bóg zapłać. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Pankiewicza od nr 1 do 5.

9. Polecamy świece na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Niech blask tej świecy towarzyszy nam już w tych dniach wspólnej modlitwy w naszych domach, byśmy mogli z pełną radością przeżywać Wielkanocne Święta. 

10. Wieczorny różaniec: Pon. – Tercjarze św. Franciszka, Wt. – MB Fatimskiej /A.Gondro/, Śr. – MB Dobrej Rady /D.Jaszczyk/, Czw. – św. Moniki /K.Niestrój/

Pt. – św. Kamil /E. Zdzuj/.

11. Ogromne dzięki dla Panów, którzy w miniony czwartek poświęcili swój czas i siły przy pracach pielęgnacyjnych wokół drzew na placu kościelnym. Kruche gałęzie zagrażały już bezpieczeństwu osób idących do kościoła. Ta wymagająca praca musiała być wykonana, cieszymy się, że to się udało. Wielkie Bóg zapłać!

12. Do wieczności odeszła śp. Julia Stasz, l. 85. RIP. 

image_print