V Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się ferie dla dzieci i młodzieży. Życzymy im dobrego wypoczynku i przypominamy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Msze św. poranne w czasie ferii sprawowane będą o 8:00, a piątkowe Msze wieczorne o 17:00.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Scholastykę, we wtorek NMP z Lourdes, a w piątek św. Cyryla i św. Metodego ? patronów Europy.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace renowacyjne w naszym kościele.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z Nowego Osiedla. Dziękujemy również osobom chorym i tym, którzy pomogli im przybyć na spotkanie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor Szkoły za przychylność i życzliwość, a Paniom z Zespołu Caritas za piękne przygotowanie tego spotkania.

6. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne w naszym dekanacie rozpoczną się w sobotę 7 marca o 19:00 w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu Wielkim i odbywać się będą przez cztery kolejne soboty.

7. W miniony czwartek odbyło się pierwsze spotkanie pielgrzymów wybierających się na Sycylię w dniach 6 do 13 maja 2020 r. Można jeszcze się zapisywać, jest kilka wolnych miejsc. Informacje w gablotce, w zakrystii i na stronie parafialnej.  

8. Wieczorny różaniec:

Pon. – MB Pocieszenia /G. Kinder/

Wt. – Narodzenia NMP /E. Świerc/

Śr. – św. Faustyny /M. Przywara/

Czw. – św. Elżbiety /M. Knietsch/

Pt. – MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/

9. Do wieczności odeszła śp. Maria Grześkiewicz, l. 91. RiP.

image_print