Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na nieszpory o 15:00. Po nieszporach udzielane będzie błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

2. W poniedziałek wspominamy św. Błażeja. Po Mszach błogosławieństwo gardła.

3. W środę czcimy św. Agatę. Msza św. szkolna o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci. Po Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty. Po Mszy popołudniowej o 17:45 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych, a o 18:00 Msza św. dla młodzieży i czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszły wtorek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji już w sobotę 8 lutego o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i osób w podeszłym wieku z naszej parafii. Po Mszy w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie przy stole w naszej szkole, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Ewy Drop.

6. Sakrament chrztu przyjął Wojciech Raszka. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed Kościołem ofiary na klasztory klauzurowe. Dziękujemy również za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Studziennej od nru 52 do 70.

Bardzo dziękujemy Panom z Wróblina, którzy w minionym tygodniu wykonali wielką pracę na cmentarzu przy podcinaniu krzewów. Ta praca czekała już od jakiegoś czasu i wreszcie została wykonana. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także osobom, które dokonały wpłat na konto naszej Parafii. Bóg zapłać.

8. Wieczorny różaniec: Pon. – bł. Czesława /D. Cebulla/, Wt. – MB z Lourdes /H. Pawleta/, Śr. – św. Anny /T. Matyszok/, Czw. – bł. Marii Merkert /M. Baron/, Pt. – św. Józefa /E. Lekner/

9. W najbliższy czwartek o 18:00 pierwsze spotkanie pielgrzymów wybierających się na Sycylię. Organizator prosi o pierwszą zaliczkę w wysokości 1000 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy. Informacje w gablotce, w zakrystii i na stronie parafialnej.   

image_print