Dzień Świętej Rodziny

1. Dzisiaj czcimy Świętą Rodzinę. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15:00.

2. W poniedziałek i wtorek Msze święte rano sprawowane będą o 8:00. We wtorek zapraszamy wszystkich na 17:00 na Mszę dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2019.

3. W środę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2020. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy niedzielny bez Mszy o 7:00. o 15:00 Nieszpory Noworoczne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będzie Msza święta tylko rano o 7:00. Najbliższe odwiedziny chorych będą w piątek, 7 lutego.

5. W sobotę na Mszę o 7:00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki.

6. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9:00. Kolekta za tydzień będzie na WSD i kurię w Opolu.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za kolektę z pasterki i Uroczystości Bożego Narodzenia i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy osobom, które przygotowały dekoracje świąteczne w kościele parafialnym i u św. Anny. Dziękujemy również za dary dla plebanii i przesłane życzenia świąteczne. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Krzyżowej od nr 1 do 6.

8. W czwartek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie we Wróblinie. Prosimy, aby w miarę możliwości gospodarz oczekiwał przed domem, który ma być pobłogosławiony. Bardzo będziemy wdzięczni za przywiezienie nas na miejsce rozpoczęcia kolędy. Prosimy nie przygotowywać kolacji dla kolędników. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele i będzie można je składać podczas Mszy świętej w kościele.

Plan kolędy w tym tygodniu: Czw.- Wróblin ul. Sobieskiego /nry nieparzyste/ Wróblińska i Grodzka, Pt.- Wróblin ul. Sobieskiego /nry parzyste/ Mechaników, Wiankowa i Osadnicza, Sob. – Wróblin ul. Gawędy i Śluza. Rozpoczęcie kolędy w czwartek i piątek o 15:00 a w sobotę o 10:00

9. W przyszły poniedziałek, 6 stycznia, w Uroczystość Trzech Króli o 17:15 odbędzie się Parafialny Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub telefonicznie do przyszłej niedzieli.

10. Nadal zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę na Sycylię w dniach od 6 do 13 maja 2020r. Bliższe informacje w gablocie i zakrystii.

11. Wieczorny różaniec: wt.- św. Antoniego /H. Firlus/, pt.- MB Fatimskiej /A. Gondro/. 12. Do wieczności odeszła śp. Monika Michala, l.84. RIP.

image_print