IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00, podczas których będzie okazja do sakramentu pokuty.

2. W tym tygodniu Msze św. poranne sprawowane będą o 8:00. W poniedziałek ostatnie roraty dla dorosłych o 8:00, a dla dzieci i młodzieży o 17:00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek będzie od 7:30 do 9:00 i od 16:30 do 18:00.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi tylko rano od 7:30 do 9:00. Łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, które będą pełne miłości, w imię Boże. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16:00, będzie sprawowana za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O 22:00 pasterka u św. Anny. Pasterka główna o 24:00. Kolekta z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę, bez Mszy o 7:00. Parafian i Gości zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 15:00. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym w obydwa dni świąteczne od 9:00.

4. W czwartek II Dzień Świąt, wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny bez Nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie przeznaczona na WT w Opolu.

5. W piątek przypada święto św. Jana, apostoła i Ewangelisty. Po Mszy poświęcenie wina. W tym dniu ks. Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu.

6. W sobotę wspominamy św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem o 10:00. Również w sobotę o 11:00 w Jemielnicy Eucharystia dla osób pracujących za granicą.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto św. Rodziny. W katedrze w Opolu o 14:00 spotkanie ks. Biskupa z osobami przeżywającymi kryzys małżeński.

8. Przy wejściu do kościoła u ministrantów można nabyć opłatki i świece Caritas.

Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyrazy wdzięczności składamy paniom z Zespołu Caritas za przygotowanie paczek i dostarczenie ich osobom chorym i w podeszłym wieku. Mamy nadzieję, iż w tym skromnym podarunku przekazaliśmy iskierkę radości i wspólnoty. Panu Słowikowi dziękujemy za przygotowanie choinek, a panu Kindrowi za ich przywiezienie. W sobotę o 8:30 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Małej Panwi od nr. 20 do 40.

9. Zachęcamy do zakupienia świąteczno-noworocznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. Jest także Mały GN dla dzieci w ceie 5 zł. Znajdziemy w nim modlitwę przy stole wigilijnym, a także wiele ciekawych treści. Polecamy również płytę CD z nagraniem wielu pięknych klasycznych utworów na naszych odrestaurowanych organach w cenie 10 zł.

10. Zachęcamy również do zapisywania się na pielgrzymkę na Sycylię w dniach od 6 do 13 maja 2020r. Koszt pielgrzymki wynosi 3550 zł + 145 Euro. Bliższe informacje w gablocie i zakrystii gdzie można pobrać plan pielgrzymki.

11. Wieczorny różaniec: Pon. – MB Matki Kościoła /B. Frasek/

image_print