Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na nieszpory o 15:00. Również dzisiaj w katedrze w Opolu o 14:00 Ksiądz Biskup ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich są trzej nasi parafianie: Antoni Breguła, Henryk Czech i Jerzy Kubiciel.

2. Roraty dla dzieci i młodzieży codziennie o 17:00, a w sobotę o 8:00. Dla dorosłych roraty w poniedziałek, środę i piątek o 7:00.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy w piątek św. Łucję, a w sobotę św. Jana od Krzyża. W sobotę o 9:30 spotkanie LSO.

4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Nasze organy powiększyły się o dodatkowy głos, który ubogaci brzmienie instrumentu (patrz: ostatnia strona Listu). Została też wykonana drewniana obudowa piszczałek. Do świąt chcemy jeszcze zabudować brakującą podłogę na chórze, by potem dokończyć malowanie podłogi i ławek. Również w przyszłą niedzielę w Świerklach o 10:30 uroczystość jubileuszowa 70-lecia konsekracji kościoła i 25-lecia duszpasterstwa z udziałem ks. Biskupa Rudolfa Pierskały. Za tydzień o 17:15 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

5. W zakrystii można nabyć świece Caritas ? mała 5 zł, duża 12 zł, a przy wejściu do kościoła ministranci rozprowadzają opłatki (paczka to 3 duże i 2 małe opłatki).

6. Sakrament chrztu przyjął Michał Sura. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza członkom Caritas, którzy w czwartek w nocy czuwali przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Modliliśmy się w intencji całej naszej parafii. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na Kościół na Wschodzie. W sobotę o 9:00 prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Małej Panwi od nr 8 do 11. Mariankom dziękujemy za przygotowanie pięknych stroików adwentowych.

8. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę na Sycylię w dniach od 6 do 13 maja 2020. Koszt pielgrzymki wynosi 3550 zł + 145 Eu. Bliższe informacje w gablotce i w zakrystii, gdzie można pobrać plan pielgrzymki.

9. Wieczorny różaniec: Pon. – Ducha Świętego /E. Piontek/, Wt. – MB z Lourdes /H. Pawleta/, Śr. – św. Faustyny /M. Przywara/, Czw. – św. Moniki /K. Niestrój/, Pt. – św. Kamila /E. Zdzuj/.

9. W najbliższy wtorek o g. 18.00 zapraszamy na spotkanie z p. Karolem Bujnickim, który w tym roku pielgrzymował rowerem do sanktuarium Santiago di Compostela w Hiszpanii (ok. 3000 km). Zainteresowanych zapraszamy na plebanię.

image_print