I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15:00, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony roratnie. Przy wejściu do kościoła u Marianek możemy nabyć stroiki adwentowe za dobrowolną ofiarę na rzecz Sodalicji Mariańskiej. Ks. Biskup zaprasza dzisiaj młodzież o 16:00 do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży o 17:00, a w sobotę o 8:00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów, do uczestnictwa w roratach w poniedziałki, środy i piątki o 7:00. Niech czas adwentu odnowi w nas wolę życia i pragnienie sławienia Chrystusa, a przez to dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W środę od 16:30 spowiedź dla dzieci. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami w piątek 20 grudnia.

W sobotę na roraty o 8:00 zapraszamy wszystkie Marianki. Po Mszy próba przed niedzielną uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o 16:00 zostanie odprawiona w intencji Marianek i ich rodzin. Marianki odnowią swoje przyrzeczenia i nastąpi wymiana medalików.

5. W przyszłą niedzielę prze kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków.

6. Sakrament chrztu przyjął Tymoteusz Zieliński, niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed kościołem ofiary na paczki dla osób chorych i w podeszłym wieku. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Słonimskiego od nr 13 do 23 i z ul. Kurkowej. Paniom z Borek serdecznie dziękujemy za wykonanie wieńców adwentowych do kościoła parafialnego i św. Anny.

8. Wieczorny różaniec: Pon. – bł. Marii Merkert /M./ Baron/, Wt. – Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/, Śr. – Narodzenia NMP /E. Świerc/, Czw. – MB Dobrej Rady / D. Jaszczyk/, Pt. – św. Judy /T. Waindok/

9. Do wieczności odeszła śp. Alicja Materlik, l. 87. RIP

image_print