Niedziela XXIX Zwykła

1. Dzisiaj przezywamy XXIX Niedzielę Zwykłą ? Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15.00.

2. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17.30, z wyjątkiem wtorku i piątku o 18.30. Różaniec w Borkach i Krzanowicach o 18.00, a we Wróblinie o 17.00.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

4. We wtorek czcimy św. Jana Pawła II. Z tej okazji pragniemy przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 17.00 u św. Anny, potem adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.30, różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy o ducha chrześcijańskiego w naszych rodzinach.

5. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI.

6. W piątek Msza dla młodzieży z różańcem o 18.00. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i klas I szkoły średniej.

7. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO, a o 10.00 spotkanie Marianek.

8. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz dekanalny na przyszły rok w cenie 4 zł. Tym razem kalendarz poświęcony jest obecności św. Jana Pawła II w naszych parafiach z okazji jego setnej rocznicy urodzin. W kalendarzu znajdziemy podstawowe informacje dotyczące wszystkich parafii naszego dekanatu.

9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druczki wypominkowe za zmarłych z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ofiarujmy naszym bliskim zmarłym dar naszej modlitewnej pamięci.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na misje i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wierzbowej. Serdecznie dziękujemy osobom, które troszczą się o kaplicę św. Józefa, w której zawsze są świeże kwiaty i palą się świece. Również w kaplicy Matki Bożej.  

11. Ponawiamy naszą zachętę do wsparcia inicjatywy Rady Dzielnicy Opole-Czarnowąsy, w sprawie renowacji Kapliczki pw. Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się przy ul. Wolności (zadanie nr 80/20), a także zadania  ogólnomiejskiego – nr 50/20 dotyczącegozakupu pojazdu dla OSP Czarnowąsy.

image_print