Niedziela XXVIII Zwykła ? Niedziela Papieska

1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą ? Niedzielę Papieską. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15:00. W Świerklach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza.

3. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17:30, z wyjątkiem piątku o 18:30.

4. Różaniec w Borkach i Krzanowicach o 18:00, a we Wróblinie o 17:00.

5. W środę Msza Święta szkolna z różańcem o 17:00. Po Mszy (17:45) spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W Chrościcach o 17:30 różaniec, a potem spotkanie Zespołów Caritas z całego dekanatu.

6. W piątek Msza Święta młodzieżowa z różańcem o 18:00. W Chrościcach o 19:00 Dekanalne Czuwanie Młodzieży.

7. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9:00.

8. Sakrament chrztu przyjęła Łucja Kulik. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele, za złożone przed kościołem ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Cytrynowej i Dolnej. Dziękujemy również za płody rolne dla WSD w Opolu. Odbiór tych darów nastąpi w najbliższy czwartek.10. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy Rady Dzielnicy Opole-Czarnowąsy, w sprawie renowacji Kapliczki pw. Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się przy ul. Wolności (za Strażą Pożarną, wykonana z cegły). Oddane przez nas głosy przesądzą o tym, czy ten projekt (nr 80/20) będzie mógł doczekać się realizacji z Budżetu Obywatelskiego Opola. Nasze zaangażowanie niech będzie wyrazem miłości do Matki Najświętszej. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów głosowania znajdziemy na ulotkach, które są w gablotkach. Polecamy tę inicjatywę uwadze Parafian.

image_print