Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli za ich wysiłek i ciężka pracę, a parafianom z Wróblina za przygotowanie dożynek i dekoracji. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 15:00.

2. Płody rolne dla Seminarium Duchownego w Opolu możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk.

3. W poniedziałek czcimy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17:30, z wyjątkiem piątku o 18:30. Różaniec w Borkach i Krzanowicach o 18:00, a we Wróblinie o 17:00. Zachęcamy parafian do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych. Pokochajmy Różaniec jako modlitwę, która objawia nam tajemnice Bożego umiłowania. Zmobilizujmy się do Różańca, przecież w naszej parafii jest 35 Róż różańcowych, kościół codziennie powinien być pełny.

4. W środę Msza Święta szkolna z różańcem o 17:00, a w piątek Msza Święta młodzieżowa z różańcem o 18:00.

5. W sobotę o 9:30 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, a o 10:00 Marianek.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na prace renowacyjne w naszym kościele. Również za tydzień odpust ku czci św. Jadwigi w Chróścicach.

7. Sakrament chrztu przyjęła Selena Grala. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej od nr 40 do 83.

9. Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Gąska, l.47. RIP.

image_print