Niedziela XXVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w pon. św. Hieronima, we wt. św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w śr. Aniołów Stróżów, w pt. św. Franciszka z Asyżu, a w sb. św. Faustynę. 

3. Od poniedziałku Msza św. wieczorna sprawowana będzie o 17:00, za wyjątkiem piątku i soboty. Od wtorku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe po Mszy wieczornej wg planu proponowanego w dzisiejszym Liście, a w sobotę przed Mszą o 17:30.

4. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17:00. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce. Od 16:30 spowiedź dla dzieci. 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych, a wieczorem o 18:00 Msza św. z różańcem dla czcicieli NSPJ i młodzieży. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty. 

6. W sobotę na Mszę św. o 7:00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. Również w sobotę pielgrzymka Caritas diecezji opolskiej do Trzebnicy. 

7. W przyszłą niedzielę dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą parafianie w Wróblina. Suma dożynkowa o 9:30. Procesja od krzyża przy piekarni. Kolekta będzie za tydzień przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu. Na Górze św. Anny pielgrzymka hodowców gołębi. 

8. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na przyszły rok w cenie 27 zł.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej od nr 16 do 36. Bardzo serdecznie dziękujemy rolnikom, a zwłaszcza parafianom z Wróblina za reprezentowanie Dekanatu Siołkowice na Diecezjalnych Dożynkach na Górze św. Anny.

10. Różaniec wieczorny: 

– Poniedziałek: Róże Różańcowe, małżonkowie, osoby samotne

– Wtorek /św. Anny/: Czciciele św. Anny, Wróblin, modlący się o potomstwo

– Środa: Dzieci, ministranci

– Czwartek: Tercjarze św. Franciszka, Szafarze, Caritas, Bractwo św. Rity

– Piątek: Młodzież. Lektorzy

– Sobota: Uczestnicy wieczornej Eucharystii

– Niedziela: Kto tylko może, zwłaszcza osoby, które nie mogły być na różańcu w tygodniu

Codziennie: Różaniec w Borkach, Krzanowicach o 18:00, a we Wróblinie o 17.00

11. W sobotę 5 października w Opolu kolejny Różaniec Męski. Rozpoczęcie Mszą św. o 8.00. Zachęcamy naszych mężczyzn do udziału w tym nabożeństwie. 

image_print