Niedziela XXIII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w piątek św. Jana Chryzostoma, a w sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00 dla dzieci przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej klas I do VI. Po Mszy (o 17.45) spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej.

W tym miejscu gorąco prosimy rodziców, by umożliwili swoim dzieciom udział w Mszy św. szkolnej i nie organizowali dla nich w tym czasie innych zajęć. Udział dziecka w Mszy szkolnej i niedzielnej to ważna lekcja w drodze formacji wiary. Dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszą swoim dzieciom na drodze wiary i modlą się wspólnie z nimi w kościele i w domu. Od tego tak wiele zależy.   

4. W piątek Msza św. młodzieżowa o 18:00 dla uczniów Szkoły Podstawowej klasy VII i VIII i dla młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9:00, a kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Za tydzień w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15:00, a w kościele seminaryjnym w Opolu Pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich o 14:00.

6. Obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny w sobotę 14 września. Pielgrzymi z naszej parafii, którzy zapisali się na wyjazd autobusem, udadzą się na Górę Świętej Anny wspólnie z grupą parafian z Łubnian. Wyjazd w sobotę rano o g. 6.00 z parkingu przy kościele.  

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę od 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Podleśnej od nr 38 do 120.

8. Wieczorny różaniec: pon. – Narodzenia NMP /E. Świerc/; wt. – bł. Czesława / P. Cebula/; śr. – św. Barbary / M. Panusch/; czw. – MB Matki Kościoła / B. Frasek/; pt. – św. Kamila / E. Zdzuj/

9. Zap. II: Kuś Szymon ? Brzeg, Hajzer Karolina ? Opole Czarnowąsy.

10. Życzliwej uwadze rodziców polecamy Katechezę Dobrego Pasterza dla dzieci między 3 i 4 rokiem życia. Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę 11 września po Mszy św. szkolnej. Pozostałe informacje na ostatniej stronie Listu. Bardzo polecamy tę wypróbowaną formę wprowadzenia w duchowy świat wiary małych dzieci.  

image_print