Niedziela XXI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pn. NMP Częstochowską, we wt. św. Monikę, w śr. św. Augustyna, w czw. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. We wtorek i środę Pielgrzymka LSO na Górze Św. Anny.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o 18.00 w int. ks. Wikarego Michała, jako podziękowanie za czteroletnią posługę w naszej parafii. Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza ks. Michał Krupa został mianowany wikariuszem parafii św. Wacława w Krzanowicach, a nowym wikarym w naszej parafii będzie ks. Michał Kowalski, dotychczasowy duszpasterz w parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu. Dekrety wchodzą w życie 28 sierpnia. Kapłanom już teraz życzymy obfitości darów Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej. A Księdzu Michałowi już dzisiaj serdecznie dziękujemy za jego posługę przez 4 ostatnie lata w naszej parafii, dziękujemy za wszelkie dobro, za posługę sakramentalną, za głoszone słowo Boże, za pracę w szkole, za całą kapłańską służbę. Niech Bóg Tobie błogosławi a Matka Najświętsza wyprasza wszelkie łaski . Bóg zapłać. 

4. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu.

5. Sakrament chrztu przyjął Konstanty Kondziela. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

6. Parafialny Żniwiok będzie w niedzielę 6 października. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą parafianie z Wróblina. Dożynki to święto nie tylko wielkich gospodarzy, ale okazja do wdzięczności Bogu za dary ziemi na polach, w ogródkach, za nasz chleb powszedni. Dlatego też zachęcamy do włączenia się w to parafialne dziękczynienie i wsparcie organizatorów. Nasza parafia będzie też reprezentowała Dekanat Siołkowice na Diecezjalnych Dożynkach na Górze św. Anny w niedzielę 22 września.

7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do 5 września na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, w sobotę 14 września. Wyjazd uzależniony będzie od ilości chętnych. Koszt 25 zł. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Brzozowej od nru 13 do 25. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Prudnika-Lasu. 

8. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; wt. ? św. Jacka /D. Cebulla/; śr. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; czw. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; pt. ? św. Rocha /E. Matyszok/.

9. Osoby, które zapisały się na film ?Tajemnica Ojca Pio? informujemy, że projekcja tego filmu będzie miała miejsce w najbliższy piątek 30.08.br. o g. 18.00 w kinie Helios. Wejście jest grupowe, cena biletu 13 zł (normalny bilet kosztuje 26 zł). Zakupimy bilety tylko dla tych osób, które do środy wpłacą wyznaczoną kwotę tj. 13 zł. Cieszymy się, bo zapisało się ok. 130 osób. Warto ten film obejrzeć. Dojazd we własnym zakresie. Bilety można odbierać w czwartek wieczorem, po Mszy św. 

image_print