Niedziela XIX Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w śr św. Maksymiliana Marię Kolbego, w pt św. Rocha, a w sb św. Jacka ? patrona Metropolii Górnośląskiej.

3. W poniedziałek wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom dziękujemy za podjęty trud i świadectwo żywej wiary. Życzymy wam mocy Ducha Świętego i wytrwałości. Bagaże będzie można składać dzisiaj o 19.30 przy plebanii, albo jutro od 7.00 przy kościele św. Jacka w Opolu. Opłata za przewóz bagażu wynosi 35 zł. 

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny, bez nieszporów. Podczas wszystkich Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny w Opolu. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę kościół św. Anny obchodzić będzie swój Kiermasz, czyli rocznicę konsekracji. Suma kiermaszowa o 9.00, a nieszpory o 15.00 u św. Anny. W Dobrzeniu odpust ku czci św. Rocha.

6. Sakrament chrztu przyjęła Aurelia Piechota. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nru 53 do 75. Dziękujemy również pielgrzymom do Ojcowa i okolic za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej. 

8. Rodziny naszej parafii zapraszamy w sobotę 24 sierpnia na Pielgrzymkę Rodzin do Prudnika-Lasu (ok. 60 km). W programie Msza o 11.00, oprowadzanie po klasztorze, Droga Krzyżowa w int. Rodzin, słodki poczęstunek, nabożeństwo i powrót. Na miejsce udajemy się we własnym zakresie. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do wyjazdu na tę pielgrzymkę.

9. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Barbary /M. Panusch/; wt. ? MB Fatimskiej /A. Gondro/; śr. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/; czw. ? św. Jadwigi /E. Fila/.

image_print