Niedziela XVIII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia we wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, a w sobotę św. Wawrzyńca.

3. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00, a kolekta będzie na prace renowacyjne w naszym kościele. Za tydzień odpust w Brynicy, a także w Kamieniu Śl. ku czci św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej.

4. W miniony poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy za nabożny udział bardzo licznym Gościom i Parafianom za dar żywej wiary w Pana Boga i wstawiennictwo św. Anny. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do uświetnienia tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech św. Anna dalej prowadzi nas drogami naszego życia do Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki.

5. W zakrystii można nabyć znaczki i legitymacje pielgrzymkowe w cenie 25 zł. Opłata za bagaż (35 zł) będzie zbierana dodatkowo przy składaniu bagaży.

6. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nru 33 do 52.

7. Wieczorny różaniec: pon. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; wt. ? św. Moniki /K. Niestrój/; śr. ? św. Józefa /E. Lekner/; czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; pt. ? św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/.

8. Pielgrzymów do Ojcowa i okolic informujemy, że wyjazd nastąpi 9 sierpnia (pt.) o g. 6.00, z parkingu. Wcześniej, o 5.15, odprawimy Mszę św. w naszym kościele parafialnym na rozpoczęcie naszego wędrowania. Powrót nastąpi w sobotę 10.08 br. w godzinach wieczornych. Zabieramy ze sobą Drogę do nieba, różaniec i pogodę ducha. Osoby, które jeszcze nie wpłaciły całości proszone są o uiszczenie wpłaty do nieszporów.   

9. Do wieczności odeszła śp. Edyta Kowol, l. 77. R.I.P.

image_print