Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i przybyłych Gości. Zapraszamy na nieszpory o 17.00. Zespół Caritas poleca słodkie domowe ciastka odpustowe w cenie 10 zł. Zachęcamy również do zakupienia książki o historii naszej parafii ?Opowieść o Domu Bożym? w cenie 10 zł, a także płyty CD, na której zarejestrowano utwory klasyczne na odrestaurowanych organach kościoła parafialnego także w cenie 10 zł. Również wizerunek Benedykta XVI, w tej samej cenie.

2. Zapraszamy o 17.30 na koncert dla Babci św. Anny ? ?Rodzinne granie?. Jutro w naszej parafii Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę o 9.30. Od 11.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 u św. Anny różaniec za zmarłych, Msza w int. zmarłych polecanych w zaleckach odpustowych, a po Mszy nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i procesja do kościoła parafialnego.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Martę, w śr. św. Ignacego z Loyoli, a w czw. św. Alfonsa Liguoriego.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą Godzinki. Następne odwiedziny chorych będą w piątek 6 września.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień odpust w Popielowie. Dzisiaj, w piątek i w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.

6. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Ojcowa i okolic, w dniach  9-10 sierpnia (pt/sb). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie jest też Ogrodzieniec, Pustynia Błędowska i Pieskowa Skała. Koszt: 290 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystości odpustowe, za wspólną modlitwę, za pojednanie z Bogiem, przyjętą Komunię św. i za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu, ks. Prałatowi Antoniemu Komorowi za wygłoszone słowo Boże i księdzu Tomaszowi Jałowemu za przewodniczenie sumie odpustowej. Parafianom z Czarnowąsów dziękujemy za posprzątanie cmentarza (przyszło bardzo mało), paniom dziękujemy za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Dziękujemy panom za skoszenie trawy na cmentarzu. Wiele osób włożyło wiele serca i wysiłku w przygotowanie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Zaangażowanie tych osób świadczy o miłości do tego świętego miejsca i Kościoła. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nru 26 do 32.

8. Wieczorny różaniec: wt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; czw. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; pt. ? Płomienia Miłości Niep. Serca Maryi /R. Baron/.

9. Do wieczności odeszła śp. Maria Staś, l. 87. R.I.P.

image_print