Niedziela XVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, w śr. św. Kingę, w czw. św. Jakuba i św. Krzysztofa, w pt. św. Annę, a w sb. św. Joachima.

3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00 u św. Anny, potem adoracja Pana Jezusa do 19.30, różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy o dobre przeżycie uroczystości odpustowej, dla parafian i pielgrzymów spoza parafii. Podczas Czuwania będzie okazja do spowiedzi św.

4. W środę o 14.00 prosimy panie do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. Także w środę o 14.00 prosimy parafian z Czarnowąsów do uporządkowania cmentarza przed odpustem. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia, także nożyce do obcinania żywopłotu. Uporządkujmy też groby bliskich.

5. W czwartek po Mszy św. o 18.oo poświęcenie pojazdów. Złożone ofiary będą przeznaczone na misje.

6. W piątek przypada Uroczystość Świętej Anny. Msze św. o 8.00 i o 18.00 u św. Anny. W kościele parafialnym nie będzie Mszy św. W piątek prosimy Marianki do sprzątania kościoła parafialnego, o 9.00. Wieczorem o 18.30 spotkanie LSO przed odpustem.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na ostatniej stronie Listu. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prałat Antoni Komor. Serdecznie zapraszamy na nasz odpust wszystkich Parafian i Gości, siostry zakonne, orkiestrę, LSO, Marianki, sztandary, panów do baldachimu i do zbierania kolekty. Skorzystajmy z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą Mszą św., podczas Czuwania Rodzin, w sobotę o 17.00 w kościele parafialnym i od 18.30 u św. Anny.

8. W niedzielę odpustową o 17.30 tradycyjnie odbędzie się Koncert muzyczny dla Babci św. Anny ?Rodzinne granie?. Serdecznie zapraszamy.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy także wszystkim paniom, które dołączyły do dzieła pieczenia ciastek odpustowych, których sprzedaż zasili fundusz parafialnego Caritas.

10. Wieczorny różaniec: pon. św. Antoniego (H. Firlus), wt. M.B. Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), śr. św. o. Pio (K. Rippel), czw. Narodzenia NMP (E. Świerc), pt. św. Anny (T. Matyszok).  

11. W dniach 9-10 (pt. i sob.) sierpnia br. planujemy wyjazd m. in. do Ojcowa. Zwiedzimy też Ogrodzieniec, Pustynię Błędowską i Pieskową Skałę. Koszt wyjazdu 290 zł. Chętnych prosimy o w miarę szybkie zapisywanie się ponieważ w czasie wakacyjnym trzeba z wyprzedzeniem zamówić hotel. Zapisy w zakrystii, program w gablotce.

12. Do wieczności odeszła śp. Maria Hyla, l. 85. RIP.  

image_print