Niedziela XV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. U nas dzisiaj nie będzie nieszporów.

2. W tym tygodniu wspominamy w pon. św. Bonawenturę, wt. Matkę Bożą z Góry Karmel, , w sb. bł. Czesława.

3. Od poniedziałku do soboty na Górze św. Anny odbędzie się Święto Młodzieży. Młodych zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu.

4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Zespoły Caritas (na plebanii).

5. W piątek rocznica śmierci śp. ks. Radcy Henryka Mainki, długoletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego int. o 7.00. Od piątku rozpoczniemy nowennę do św. Anny przed odpustem. W sobotę o 10.00 spotkanie Marianek

6. W przyszłą niedzielę kolekta na prace renowacyjne w naszym kościele. Ławeczki są już pomalowane. Musimy jeszcze wykonać nową tapicerkę na ławki.

7. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zalecki odpustowe. Odpust jest darem Bożego Miłosierdzia dla żywych uczestników, niech również nasi zmarli mają udział w tym miłosierdziu, przez modlitwę. W int. zalecanych odmówimy różaniec i ofiarujemy nabożeństwo na cmentarzu, połączone z Mszą św.

8. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyrusza 12 sierpnia br.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nr. 16 do 25.

10. Z ok. odpustu św. Anny Zespół Caritas przygotuje suche ciastka odpustowe. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz Caritas. Jak co roku zwracamy się do innych osób (pań) z prośbą o pomoc w tym pięknym dziele pieczenia ciastek. Ciastka będą pakowane w piątek wieczorem przed odpustem. Z góry dziękujemy za pomoc. Swoją chęć można zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.

11. Wieczorny różaniec: pon. św. Judy (T. Waindok), wt. bł. Czesława (P. Cebulla), śr. św. Faustyny (M. Przywara), czw. św. Elżbiety (M. Knietsch), pt. Zwiastowania NMP (M. Niekrawiec).

12. Do wieczności odszedł śp. Tadeusz Trzaskowski, l. 70. 

image_print