Niedziela XII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. W Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Dzisiaj nie będzie nieszporów.

2. Od poniedziałku do czwartku procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała po Mszy wieczornej. W poniedziałek wspominamy Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00 u św. Anny, potem adoracja Pana Jezusa do 19.00, następnie różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy w int. chorych oraz o dobre przeżycie czasu wakacji.  

4. W środę po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci św. męczenników Jana i Pawła, aby chroniły nas od burz i nawałnic. W okresie wakacji popołudniowe Msze św. w środy sprawowane będą o 18.00.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą o 8.00 i 9.30 oraz o 18.00 /Msza niedzielna/. Kolekta w tym dniu będzie na cele Stolicy Apostolskiej.

7. W przyszłą niedzielę odpust w Łubnianach, a na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. 

8. Sakrament chrztu przyjęła Lena Waleska, niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym. 

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i z Uroczystości Bożego Ciała oraz za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 18.30 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Pistacjowej. Wyrazy wdzięczności składamy za bardzo liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, także za udekorowanie domów, oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

10. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Dobrzej Rady /D. Jaszczyk/; wt. ? MB Fatimskiej/A. Gondro/;  śr. ? św. Józefa /E. Lekner/; czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/ pt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.

11. Do wieczności odeszła śp. Danuta Kołłątaj ? l. 70. R.I.P.

image_print