Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. 

2. W poniedziałek o 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich Tercjarzy Świętego Franciszka z ok. 155 Rocznicy III Zakonu Św. Franciszka w naszej parafii. Odbędą się wybory nowej przełożonej i spotkanie sprawozdawcze z przełożonymi z Opola. O 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Tercjarzy naszej wspólnoty.

3. W środę Msza szkolna na zakończenie roku szkolnego o 17.00. Niech rodzice zadbają o to, by dzieci podziękowały Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Bezpośrednio po Mszy próba dla dziewczynek pierwszokomunijnych i chętnych dziewczynek z klas IV sypania kwiatków na Boże Ciało.

4. W czwartek przypada Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nasz parafialny odpust. Msze święte sprawowane będą o 7.00, 8.30 ? Suma Odpustowa i o 16.00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, drugi ? Czarnowąsy, trzeci ? Wróblin i IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich parafian, gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków. Bardzo prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji. Niech ten prosty znak będzie świadectwem naszego przywiązania do Eucharystii i wdzięczności za dar Bożego Ciała.  

5. W piątek o 18.00 Msza dla młodzieży na zakończenie roku szkolnego z procesją oktawy Bożego Ciała. 

6. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO. Po wieczornej Mszy procesja oktawy Bożego Ciała. 

7. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.00. W Świerklach za tydzień odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o 11.00. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca.

8. Sakrament chrztu przyjął Florian Góra, niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym. 

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele, za złożone ofiary na remont opolskiej katedry i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy od nru 57 do końca.

10. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; wt. ? św. Jacka /D. Cebulla/;  śr. ? MB NP /M. Czirnia/; pt. ? św. Kamila /E. Zdzuj/.

11. Polecamy GN z filmem o błogosławionym o. Alojzym Ligudzie z Winowa oraz wakacyjny Mały GN dla dzieci z miłą opaską na rękę. 

12. Biskup Opolski zaprasza mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w sobotę 22 czerwca b.r. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej (?Na Górce?), następnie w krótkiej procesji uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie Aktu Zawierzenia Miasta opiece Matki Bożej Opolskiej i Apel Jasnogórski. 

image_print