Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. Jutro II Dzień Zielonych Świąt , Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym i o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śląskim o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek św. Barnabę, w czwartek św. Antoniego, a w sobotę bł. Michała Kozala.

4. W środę Msza szkolna o 17.00.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana ? dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w int. Kapłanów ?Oremus?. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych kapłanów. 

6. W piątek Msza dla młodzieży o 18.00. Po Mszy próba chóru.

7. W sobotę O 10.00 spotkanie wszystkich Marianek. 

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Kolekta będzie na prace renowacyjne w naszym kościele, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. Również za tydzień odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy Panom, którzy kosili trawę na cmentarzu. Bóg zapłać! W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wąskiej.

10. Serdecznie dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Grecji. Przeżyliśmy piękne chwile na całym szlaku św. Pawła Apostoła. 

11. Sakrament chrztu przyjęli: Szymon Rzany i Szymon Rogala. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.

12. Wieczorny różaniec: pon. ? (17.00) św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/; (18.30) św. Moniki /K. Niestrój/ ; wt. ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/;  śr. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; czw. – św. Barbary /M. Panusch/; pt. ? św. Rocha /E. Matyszok/.

13. Dzisiaj w GN znajdziemy płytę CD z I Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1978 r. Polecamy. 

image_print