Uroczystość I Komunii Świętej

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Zapraszamy na Nieszpory Maryjne o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w śr. św. Urszulę Ledóchowską, w pt. Nawiedzenie NMP, a w sb. św. Justyna.

3. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci przychodzić będą w strojach komunijnych na Msze wieczorne: w pon. do św. Rocha w Dobrzeniu, we wt. do św. Anny, a od środy do soboty do kościoła parafialnego. 

4. W poniedziałek o 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu. W naszym kościele nie będzie Mszy wieczornej.

5. W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. Zapraszamy na Mszę z procesją błagalną w poniedziałek i środę o 7.00  do kościoła parafialnego a we wtorek do św. Anny o 18.00.

6. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00, a w piątek o 18.00 Msza młodzieżowa. Po Mszy spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas VII i VIII. Od piątku zaczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W I sobotę miesiąca na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i wszystkie Marianki. Przed Mszą Godzinki. W sobotę Dzień Dziecka.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych. 

9. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie świątyni, za dar serca i za uporządkowanie placu kościelnego. Wyrazy wdzięczności parafianom z Borek za przygotowanie odpustu, a panu Szmechcie za wykonane prace malarskie. Zakupiliśmy nowy wzmacniacz i mikrofon przenośny dla kościoła oraz nowy chodnik (koszt 2 500zł). W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły od nr. 39 do końca.

10. Informujemy, że zbiórka uczestników pielgrzymki do Grecji będzie o g. 01.00 w nocy z dnia 28.05 na 29.05.2019. Wylot z Katowic 29.05.2019 o g. 6.20, odprawa bagażowa od g. 4.20. Przylot do Aten 29.05. o g. 9.45. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą Drogi do nieba i różańca. Parafian prosimy o modlitwę i też zapewniamy o naszej pamięci na szlakach św. Pawła Apostoła. Szczegółowe informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii. Także w zakrystii. 

11. Wieczorny różaniec: wt. ? św. Anny /T. Matyszok/;  śr. ? Ducha Św. /E. Piontek/; czw. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/; pt. ? św. o. Pio /K. Rippel/.

12. Do wieczności odszedł śp. Antoni Kalina, l. 3. R.I.P.

image_print