Niedziela V Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Majówki w tygodniu po Mszy wieczornej, w sobotę po porannej. W Borkach, Krzanowicach i Wróblinie o 19.00. Dzisiaj w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek św. Jana Nepomucena, a w piątek NMP Wspomożycielkę Wiernych.

3. W poniedziałek o 17.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

4. We wtorek o 17.00 próba przed I Komunią Świętą. Wtorkowe Msze wieczorne sprawowane będą w kościele św. Anny.

5. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00, po Mszy próba przed I Komunią Świętą. W piątek Msza młodzieżowa o 18.00.

6. W sobotę spotkanie LSO o 9.30. O 16.00 spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie o 9.15 przed kościołem. O 15.00 nieszpory maryjne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych. Msza św. o 11.00 wyjątkowo będzie u św. Anny. Kolekta za tydzień będzie jako jałmużna postna z całego roku. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W piątek o 9.00 do sprzątania prosimy mamy dzieci pierwszokomunijnych, a o 17.00 prosimy ojców do uporządkowania placu wokół kościoła i skoszenie trawy.

9. W ubiegłym tygodniu 25 gimnazjalistów z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękujemy ich rodzicom i świadkom. Wspierajmy ich modlitwą i przykładem wiary, aby trwali w miłości do Boga i Kościoła. Dziękujemy za godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości.

10. Trasa procesji Bożego Ciała, podobnie jak w ubiegłych latach, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki.

11. Wieczorny różaniec: pon. ? Tercjarze św. Franciszka; wt. ? MB Wpomożenia Wiernych /E. Wróbel/;  śr. ? św. Jadwigi /E. Fila/; czw. ? św. Elżbiety /M. Knietsch/; pt. ? Wniebowzięcia NMP /M. Kowalska/.

12. Do wieczności odszedł śp. Norbert Gbur, l. 64. R.I.P.

image_print