Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Majówki w tygodniu po Mszy wieczornej, w sobotę po porannej. W Borkach, Krzanowicach i Wróblinie o 19.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. Matkę Bożą z Fatimy, we wt. św. Macieja, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę.

3. We wtorek w Dobrzeniu Wielkim o 18.00 Uroczystość Bierzmowania. W naszym kościele nie będzie Mszy wieczornej. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla bierzmowańców w poniedziałek od 17.30. Do sakramentu pojednania z Bogiem zachęcamy też rodziny kandydatów do bierzmowania, aby w pełni uczestniczyć w tym wydarzeniu.

4. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00. Po Mszy próba przed I Komunią świętą.

5. W czwartek od 17.30 okazja do spowiedzi dla uczniów klas IV. Po Mszy o 18.30 próba przed I rocznicą Komunii świętej.

6. W piątek Msza młodzieżowa o 18.00, podczas której przywitamy w naszej parafii nowo wybierzmowanych. Zapraszamy na tę Mszę szczególnie ich rodziny.

7. W sobotę o 9.30 spotkanie ministrantów z klas IV, a o 10.00 wszystkich Marianek.

8. W przyszłą niedzielę w Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o 11.00. W sobotę w Borkach Nieszpory odpustowe o 19.00, a po nich ognisko z piosenką religijną.

9. Również w przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00. Kolekta będzie na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. W Świerklach pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o 15.00.

10. Chrzest przyjęła Kaja Robotycka. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone ofiary na remont katedry opolskiej i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy od nru 42 do 50. Dziękujemy też za piękny udział w ostatnim Czuwaniu Rodzin kiedy to został poświęcony nowy sztandar Bractwa Różańcowego.

12. Nasza nowa alejka została już uhonorowana imieniem Ojca Świętego Benedykta XVI przez zawieszenie oficjalnej tablicy.

13. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Judy /E. Liguda/; śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/; czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; pt. ? św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/.

image_print