Niedziela III Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Majówki w tygodniu po Mszy wieczornej, w sobotę po porannej. W Borkach, Krzanowicach i Wróblinie o 19.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę św. Stanisława ? głównego patrona Polski.

3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczęcie Mszą o 18.00 w kościele parafialnym. Podczas Czuwania zostanie poświęcony sztandar Bractwa Różnicowego, zostaną także rozdane książeczki dla poszczególnych Róż. Będziemy gościć o. Kamila franciszkanina, który wygłosi konferencję i poświęci nowy sztandar. Liczymy przede wszystkim na obecność członków Róż różańcowych, których jest w naszej parafii aż 35. Chcemy też ożywić tę Wspólnotę. Po Mszy odmówimy różaniec przed Najświętszym Sakramentem i rozdamy książeczki. Bardzo gorąco zapraszamy.

4. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00. Podczas Mszy poświęcenie Drogi do Nieba dla dzieci komunijnych. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. W środę o 19.00 w Dobrzeniu Wielkim w kościele próba przed bierzmowaniem.

5. Spotkanie z bierzmowańcami klas III gimnazjum będzie w piątek po Mszy wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Za tydzień po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry Opolskiej. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.

7. Sakrament chrztu przyjęli: Julia Sorówka i Michał Widera. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły od nru 29 do 38.

9. Wieczorny różaniec: pon. ? Matki Bożej Pośredniczki Łask /J. Kijowska/; śr. ? św. Antoniego /H. Firlus/; czw. ? bł. Czesława /P. Cebulla/; pt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.

10. Do wieczności odeszli: śp. Karol Greupner, l. 78 i Monika Skorupska, l. 66. R.I.P.

image_print