Niedziela V Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową o 17.00. Po Mszy, o 17.45 spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas VI.

3. W piątek od 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami.  Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież. Po Mszy spotkanie z bierzmowańcami klas VII i VIII oraz próba chóru.

4. W sobotę o 10.00 spotkanie Marianek. O 16.00 pierwsza spowiedź święta dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Również w sobotę młodzież jest zaproszona do kościoła seminaryjnego w Opolu o godz. 10.00 na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja podczas sumy o 9.30. Przy wejściu do kościoła będzie można nabyć u Marianek gałązki palmowe za dobrowolną ofiarę na cele Sodalicji Mariańskiej. Dzisiaj i za tydzień będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Sakrament chrztu przyjęła Pola Kucharczyk. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i za posprzątanie kościoła. Członkom Rady Duszpasterskiej dziękujemy za udział w spotkaniu. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Borek z ul. Namysłowskiej.

8. Wieczorny różaniec: pon. ? bł. Marii Merkert /M. Baron/; wt. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; śr. ? św. o. Pio /K. Rippel/; czw. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/; pt. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/.

9. Polecamy GN, w którym znajduje się płyta CD o św. Ignacym Loyoli. Polecamy też świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

10. Do wieczności odszedł śp. Joachim Buchta, l. 78. R.I.P.

image_print