Niedziela III Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Mszach św. o 7.00 lub 17.00.

3. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 

4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W piątek po Mszy porannej Droga Krzyżowa z zaleckami. Wieczorem o 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a o 19.00 w ramach Dekanalnego Spotkania Młodych odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, którą przygotuje młodzież. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i młodzież naszej parafii, a także wszystkich parafian.

6. W sobotę o 9.30 Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w kościele seminaryjnym w Opolu.

7. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00. Za tydzień członkowie Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.

8. Polecamy świece na stół wielkanocny w różnych wielkościach i cenach.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. W ostatnim czasie zainstalowaliśmy urządzenie do likwidacji wilgoci kapilarnej Firmy Prosystem, którego celem jest m.in. eliminacja nieprzyjemnego zapachu wilgoci. Wydaje się, że to urządzanie dobrze spełnia swoją funkcję (koszt 20.000 zł). W minionym tygodniu urząd konserwatorski zaakceptował kolor naszych ławeczek, które już są gotowe i przed Wielkanocą wrócą na swoje miejsce. Chcemy pomalować wszystkie ławeczki w kościele, także na chórze. Mamy też zgodę na wycinkę krzewów i na posadzenie nowych drzew w ich miejsce. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły od nru 3 do 19a.

10. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Fatimskiej/A. Gondro/; wt. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; śr. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; czw. ? św. A. Boboli /K. Rusek/; pt. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/.

11. Parafian, którzy parkują samochody koło piekarni prosimy o pozostawianie przejazdu dla autobusów MPK, a także dla parkujących obok plebanii. Zdarza się, że jeden i drugi przejazd jest zablokowany. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na tych parkingach.

12. Do wieczności odeszli śp. Tadeusz Pawlak, l. 69, i Edeltrauda Słowik, l. 87. R.I.P.

image_print