Niedziela IV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. Po nieszporach udzielane będzie błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek św. Agatę, a w środę św. Męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy. Msze święte poranne sprawowane będą o 8.00 rano.

3. We wtorek po Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

4. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji już w sobotę 9 lutego o 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. chorych i osób w podeszłym wieku, a po Mszy zapraszamy na spotkanie przy stole w naszej Szkole, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Ewy Drop. Parafian prosimy o towarzyszenie naszym chorym w kościele oraz w drodze do szkoły. W związku z tym w sobotę nie będzie Mszy św. rano.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu. Także za kolektę z Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe. Dziękujemy również za składane ofiary kolędowe. Dzięki temu m. in. pokryliśmy koszty ubezpieczenia nieruchomości naszej parafii, na kwotę prawie 5.000 zł. Otrzymaliśmy również interesującą ofertę dotyczącą osuszenia naszej pięknej świątyni i zlikwidowania ?zapachu? wynikającego z zawilgocenia. Liczę na jej wdrożenie i na dobry efekt. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nr. 139 do 155.

6. Pielgrzymów, którzy zapisali się na pielgrzymkę Śladami Św. Pawła do Grecji zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek 12 lutego o 18.00, na plebanii. Dokonamy też pierwszej wpłaty. Jest jeszcze kilka miejsc, zachęcamy! Informacje znajdziemy w gablotach i w Internecie.

7. Wieczorny różaniec: Pon – św. Kamila (E. Zdzuj), wt. – MB Królowej Aniołów (U. Czok), śr. – Ducha Świętego ( E. Piontek), czw. – J. Beretta Molla (U. Nowańska), pt. – MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk). 

8. Do wieczności odeszli: śp. Anna Borkowska, l. 84 i Tadeusz Zborowski, l. 77. RIP.       

image_print