Niedziela III Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. 

2. Od poniedziałku rozpoczynają się ferie dla dzieci i młodzieży. Życzymy im dobrego wypoczynku. Nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Msze św. poranne sprawowane będą o 8.00.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych będą w piątek, 15 lutego.

4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W sobotę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o 8.00 i 9.30 oraz o 18.00 /niedzielna/. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy porannych poświęcenie gromnic, których światła mają nas strzec od nieszczęścia. Chciejmy bardziej docenić te proste znaki w naszych domach (krzyż, kropielniczka z wodą świeconą, grmomnica, której światło ma nas osłanić od złego)

O 7.30 w sobotę zaśpiewamy Godzinki. Kolekta będzie na klasztory klauzurowe. Po Mszach porannych i wieczornej oraz po nieszporach w niedzielę błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na WSD i Kurię w Opolu.

7. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Waszych domach podczas kolędy. Niech błogosławieństwo kolędowe wyda obfite owoce w życiu naszych rodzin. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe.

8. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 18.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Kopernika.

9. Sakrament chrztu przyjął Florian Pasoń. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

10 Polecamy ?Gościa Niedzielnego?, w którym znajduje się płyta DVD z filmem pt. ?Bóg nie umarł 2?. Jest także ?Mały Gość Niedzielny? dla dzieci.

Wieczorny Różaniec: pon. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; wt. ? św. Jadwigi /E. Fila/; śr. ? bł. M. Merkert /M. Baron/; czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; pt. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/.

11. Dzisiaj o 17.00 w kościele seminaryjnym w Opolu, ul. Drzymały 1a, odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu chóru chłopięcego Pueri Cantores Opolienses i Chóru Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Ten koncert  polecamy szczególnie uwadze rodziców, którzy rozważają udział swoich synów w chórze chłopięcym. 

12. Do wieczności odeszły: śp. Anna Kornek, l. 82 i Edeltrauda Nowainski, l. 87. R.I.P.

image_print