Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiaj czcimy Świętą Rodzinę. Zapraszamy na Parafialny Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus o 17.15. Dzisiaj nie będzie nieszporów.

2. Jutro zapraszamy wszystkich na Mszę dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2018, a także 790-lecia istnienia naszej parafii. Msza św. rano będzie o 8.00.

2. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2019. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy niedzielny bez Mszy o 7.00. Nieszpory Noworoczne o 15.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę i czwartek Msze będą tylko o 7.00. Najbliższe odwiedziny chorych będą w piątek, 8 lutego. 

4. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą Godzinki.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po Mszach błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kolekta będzie na misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00.

6. Sakrament chrztu przyjęli: Paweł Piaskowski, Piotr Duszkiewicz, Bartłomiej Kasperek, Marcelina Woś i Martyna Słota. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, z pasterki i z Uroczystości Bożego Narodzenia oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Wolności od nr. 108 do 115.

8. W środę rozpoczynamy kolędę – odwiedziny duszpasterskie w Czarnowąsach. Prosimy, by w miarę możliwości gospodarz oczekiwał przed domem, który ma być pobłogosławiony. Będziemy bardzo wdzięczni za przywiezienie nas na miejsce rozpoczęcia kolędy. Prosimy nie przygotowywać kolacji dla kolędników. Dziękujemy za gościnę i zrozumienie. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalsze, planowane prace w naszej parafii (m.in. renowacja wszystkich ławek, odwodnienie kościoła, renowacja posadzki kościoła). Będzie można je składać podczas Mszy świętych w kościele. Plan kolędy w tym tygodniu:

Środa – ul. Pankiewicza, Basztowa, Pl. Klasztorny,

Czwartek ? ul. Michałowskiego, Boznańskiej

Piątek ? ul. Krzanowicka

Sobota ? ul. Gersona, Siemiradzkiego, Podkowińskiego, Gierymskiego, Mikołaja, Mehoffera.

Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00, a w sobotę o 10.00.

9. Nadal zachęcamy do zakupienia płyty CD, na której zarejestrowano utwory klasyczne na odrestaurowanych organach naszego kościoła. Cena płyty 25 zł. Otrzymałem już wiele opinii, że bardzo dobrze słucha się tych nagrań, można w ten sposób przenieść się duchowo do naszego kościoła.

image_print